Dátum: 1. 6. 2021, pred tromi rokmi, Trnava

obrázok

Unikátny štipendijný program Nádvorie Kampus, ktorý dáva mladým ľuďom možnosť získať od školy viac ako titul dnes spúšťa prihlasovanie do nového ročníka. Aktívni vysokoškoláci z Trnavy tak majú príležitosť opäť zabojovať o ročný rozvojový program s individuálnym mentoringom, tréningami, workshopmi, networkingovými aktivitami a nadštandardným bývaním v historickom centre mesta.

Prihlášky na akademický rok 2021/2022 môžu študenti vypĺňať na adrese kampus.​nadvorie.​com otvárané v novom okne
(obvykle ide o externý odkaz) od utorka 1. júna 2021 do stredy 30. júna. Komisia z nich v priebehu júla vyberie študentov, ktorí sa zúčastnia osobného pohovoru. Miesto v dizajnovom Kampuse s rozvojovým programom aj tento rok získajú najúspešnejší uchádzači.

Podľa koordinátorky programu je o čo zabojovať. „Nádvorie Kampus študentom zdarma sprostredkúva okrem moderného bývania aj skúsených mentorov z rôznych sfér a inšpiratívne workshopy, vďaka čomu zvyšuje ich šance uplatniť sa na trhu práce,“ približuje benefity programu Zuzana Fajta. Dopĺňa ju minuloročná štipendistka Laura Dimová: „Najlepšia na Kampuse je komunita, ktorú s ďalšími štipendistkami tvoríme. Je skvelé byť v tíme ľudí so spoločnými vlastnosťami a hodnotami. Sme tu jedna pre druhú, kedykoľvek treba s niečím pomôcť. Tento rok sa ešte neskončil, no už teraz mi zmenil život.“

A práve zmena k lepšiemu je to, čo sa Nádvorie Kampus usiluje priniesť mladým ľudom. Program reaguje na aktuálne potreby pracovného trhu, posilňuje konkurencieschopnosť študentov a usiluje sa poukázať na dôležitosť získavania praktických skúseností a kontaktov už počas štúdia na vysokej škole. „Aktívne sa zaujímame o potreby vysokoškolákov na Slovensku. Aj preto sme v posledných mesiacoch realizovali prieskum medzi študentmi a čerstvými absolventmi slovenských vysokých škôl a pýtali sme sa ich, ako sú spokojní s kvalitou vzdelávania. Zaujímalo nás, či má ich škola kvalitných pedagógov, študijné podklady, či im poskytuje dostatok praktických zručností, workshopy, mentorov a či ich dostatočne pripravuje pre trh práce. V skratke sme zisťovali, či slovenskí študenti chcú od školy viac ako titul. Prieskumu sa zúčastnilo vyše 600 študentov slovenských univerzít a takmer 60 percent z nich uvádza, že im v rámci štúdia chýbajú možnosti získavania praktických zručností a polovica z opýtaných by ocenila aj individuálnu či inú formu mentoringu. Kompletné dáta z prieskumu budeme publikovať už čoskoro,“ prezrádza Zuzana Fajta.

Nádvorie Kampus študentov podporuje aj v ich súkromnom raste, čo potvrdzuje alumni programu Soňa Havlíková: „Šla som do Kampusu s nádejou, že sa mi tu podarí zlepšiť môj prejav a aj keď som vedela, že to nepôjde ľahko, myslím, že sa mi to najmä vďaka mojej skvelej mentorke, workshopom a inšpiratívnemu prostrediu postupne darí.“ Dopĺňa ju aj spolubývajúca, štipendistka programu Anna Siedykh: „Vytvorili sme si na Kampuse skvelú komunitu, pre mňa akoby druhú rodinu, keďže tú svoju mám na Ukrajine. Najväčším benefitom je možnosť stále sa stretávať s odborníkmi na večeriach a workshopoch ako aj spolupracovať s mentormi z rôznych sfér.“

O programe Nádvorie Kampus

Štipendijný rezidenčný program Nádvorie Kampus dáva mladým ľuďom príležitosť získať od školy viac, ako titul. Každý akademický rok ponúka šiestim študentom trnavských vysokých škôl, ktorí uspejú vo výberovom konaní, rozvojový program s individuálnym mentoringom, tréningami, workshopmi, networkingovými aktivitami a k tomu nadštandardné bývanie v modernom internáte apartmánového typu v historickom centre Trnavy. Úspešný program Nádvorie Kampus vznikol pred tromi rokmi s cieľom podporiť mladých aktívnych ľudí v ich úsilí zlepšiť svoje okolie alebo rozbehnúť svoj vlastný projekt. Vďaka špeciálne navrhnutým aktivitám pomáha štipendistom pripraviť sa pre trh práce a rozvíjať ich kompetenčné zručnosti, najmä v oblasti komunikačných a manažérskych schopností. Štipendistov navyše motivuje k väčšej angažovanosti a podporuje ich v dobrovoľníckych aktivitách týkajúcich sa životného prostredia či komunitného rozvoja.

Kontakt

Zuzana Fajta 
koordinátorka programu Nádvorie Kampus 
adresa elektronickej pošty 
+421 911 835 773

Radmila Lukačovičová 
Senior PR manager 
STORYLINE AGENCY s. r. o.  
adresa elektronickej pošty 
+421 915 971 628