Strom výrazu (a+3).(b-1)-((a+b):2) je znázornený na obrázku. Vidíme, že všetky koncové vrcholy sú označkované premennými alebo číslami a že všetky vnútorné vrcholy sú označkované operátormi plus, mínus, krát, deleno. Taktiež vidíme, že v takomto strome nepotrebujeme zátvorky.
Strom výrazu vytvoríme tak, že operáciu, ktorú pri vyhodnocovaní výrazu urobíme až na záver, vložíme do koreňa stromu. Ak ju potom z výrazu odstránime, výraz sa rozpadne na dve časti. Prvú časť urobíme tým istým spôsobom ako ľavý podstrom koreňa a druhú časť ako pravý podstrom koreňa.
Teda pri výrobe stromu sa výraz (a+3).(b-1)-((a+b):2) rozpadol na výrazy (a+3).(b-1) a ((a+b):2). Následne sa výraz (a+3).(b-1) rozpadol na výrazy (a+3) a (b-1), ktoré už majú jednoduché stromy. Podobne, výraz ((a+b):2) sa rozpadol na výrazy (a+b) a 2, ktoré už majú jednoduché stromy.
Pretože mínus môže byť v algebrických výrazoch binárne aj unárne, niekedy sa nám stane, že vnútorný vrchol stromu výrazu označkovaný znamienkom mínus nemá dvoch potomkov, ale iba jedného.